جزوه و سوالات مدیریت منابع اطلاعاتی دکتر امیرهوشنگ تاجفرpdf

برای دریافت فایل لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید.

 http://file-folder.ir/1397/08/18/جزوه-و-سوالات-مد…نابع-اطلاعاتی-دک/توضیحات فایل

جزوه و سوالات مدیریت منابع اطلاعاتی دکتر امیرهوشنگ تاجفر

دانشجویان و کاربران گرامی ،محصول مورد نظر شامل کتاب مدیریت منابع اطلاعاتی امیرهوشنگ تاجفر در ۲۰۹ صفحه بهمراه جزوه خلاصه مدیریت منابع اطلاعاتی امیرهوشنگ تاجفر در حجم ۷۰ صفحه و کتابچه نمونه سوالات مدیریت منابع اطلاعاتی با کد درس ۱۱۱۵۰۵۳-۱۲۱۸۳۳۵ می باشد که در اختیار شما عزیزان قرار گرفته است.

بخشی از متن جزوه:

تاریخچه

پس از در دسترس قرارگرفتن کامپیوتر در سال ۱۹۵۰ میلادی ، اولین کاربرد علمی که کامپیوتر در آن استفاده شد انتخابات ریاست جمهوری آمریکا درسال ۱۹۵۱بود . درسال ۱۹۶۰ با حضور کامپیوتر بزرگ (frame Main ) ایده توسعه پایگاههای اطلاعاتی متمرکز اطلاعات و مفهوم انفورماتیک شکل گرفت و کاربرد آن در حوزه مدیریت اطلاعات (MIS ) طرفداران بیشتری پیدا کرد.

با رشد روزافزون شبکه های کامپیوتری و قدرت ارسال اطلاعات علاوه بر صدا، از طریق شبکههای مخابراتی در دهه ۱۹۸۰، گستره کاربردهای انفورماتیک از طریق شبکه، رو به فزونی گذاشت . سپس با پیوند تاریخی ق درت محاسباتی کامپیوترها و امکان ارسال اطلاعات، فناوری اطلاعات (IT ) متولد شد که به طور کلی به مجموعه تکنیکها و ابزارها و علومی اتلاق میشود که در انجام فعالیتهای جمع آوری، ذخیره، بازیابی، پردازش و توزیع انواع اطلاعات (تصویر، داده، صدا … در هر سطحی از کیفیت و کمیت ) مشارکت دارند .

تعریف مدیریت منابع اطلاعات

در تئوریهای سنتی اقتصاد، منابع سازمان عبارتند از زمین، نیروی کار و سرمایه . بعدها منبع مدیریت به منظور هدایت سه منبع پیشین افزوده شد و بعد اطلاعات برای کمک به مدیر در انجام کارش به لیست منابع سازمان اضافه شد.

اهداف عمده مدیریت منابع اطلاعات

  • کاهش هزینه سیستمهای اطلاعاتی
  • بازمهندسی سیستم های اطلاعاتی جهت انعکاس بهتر استراتژیهای تجاری
  • استفاده از سیستمهای اطلاعاتی جهت بهبود بهره وری
  •  استفاده از سیستمهای اطلاعاتی جهت بهبود کیفیت
  • آموزش کارکنان سیستمهای اطلاعاتی برای استفاده از سیستمهای موجود


/ 0 نظر / 15 بازدید