پاورپوینت تحلیل و بررسی نمونه مجتمع مسکونی ایرانی و خارجی

برای دریافت فایل لطفا به لینک زیر مراجعه نمایید

http://snfile.com/product/پاورپوینت-تحلیل-…-مجتمع-مسکونی-ای/ 
Image result for ‫پاورپوینت تحلیل مجتمع مسکونی‬‎

شرح مختصر:

دانشجویان و کاربران گرامی محصول مورد نظر شامل پاورپوینت تحلیل چند نمونه مجتمع مسکونی می باشد که در حجم ۷۰ اسلاید قابل ویرایش تهیه و تدوین گردیده است. شما با خرید و دانلود فوری این پاورپوینت، یکی از بهترین منابع جهت مطالعه این مجتمع مسکونی ها را در اختیار خواهید داشت که می‌تواند در نقش یک الگو و منبع الهام نیز ظاهر شود.

  • تحلیل شهرک مسکونی زیتون
  • Potsdamer Platz
  • شهرک مسکونی آبی کنار

 

Related image

 

تحلیل شهرک مسکونی زیتون

 

معرفی مجموعه مسکونی زیتون اصفهان:

این مجتمع جهت سکونت ۵۰۰ خانواده کم درامد

درمحله ای ارزان قیمت طراحی شده است

محل احداث پروژه:اصفهان –خیابان رزمندگان

طراح معماری: مسعود محمدی

مساحت زمین : ۳۲۰۰۰ مترمربع

مساحت زیر ساخت: ۷۳۸۰۰ متر مربع

تعداد اپارتمان : ۵۰۹ واحد

اغاز طراحی:۱۳۷۸ شروع ساخت:۱۳۸۰

ورودی های مجموعه:

این مجموعه چهار ورودی دارد که یکی از انها ورودی اصلی است که مشرف به خیابان اصلی است و در عرض زمین قرار گرفته است و سه ورودی دیگر در دو ضلع دیگر که مشرف به خیابان ۱۰ متری هستند )قرار گرفته اند که در مجموع دسترسی انسان را به تمام نقاط مجتمع اسان می کند. ورودی اصلی با یک قوس به سمت دا خل مجتمع یک حالت دعوت کنندگی ایجاد نموده است.

تحلیل ورودی ها:

یکی از مشکلاتی که شاید در طراحی زمین هایی که در یک جهت کشیدگی دارند دور شدن مسافتها ست.

وجود دسترسی ها یکی از شمال ویکی از جنوب (اضلاع کوچکتر) ودو تا از ضلع شرقی (ضلع بزرگتر) توانسته مشکل دوری مسافتها را به راحتی مرتفع کند وشخص می تواند به راحتی از بیرون با طی کردن مسا فت کوتاه به قلب مجموعه دست یابد.

 

Related image

 

Potsdamer Platz

معمار بنا: رنزو پیانو

موقعیت بنا: برلین –آلمان

زمان ساخت: ۱۹۹۲

معرفی سایت مجموعه:

سایت پروژه طراحی شده توسط رنزو پیانو در جنوب رودخانه اشمایر و در منطقه تاریخی پوسدامر انتخاب شده است.

پیشینه تاریخی منطقه:

سالهای ۱۹۲۰ ، نقطه عطفی برای پوتسدامر پلاتز بود، در آن زمان پوتسدام قلب تپنده برلین بود، حیات اجتماعی و اقتصادی روز و شب درآن امتداد داشت. به همین سبب مرکزیت شهر را برلین را به خود اختصاص داده بود.

هنگام جنگ جهانی دوم این مرکزیت شهری تخریب شد. پس از آن برلین به دو بخش تقسیم شد و دیوار برلین از میان پوتسدام عبور کرد. دو بخش ایجاد شده هر کدام مرکز خود را بنیان نهادند؛ برلین شرقی به مرکزیت الگساندر پلاتز و برلین غربی به مرکزیت کودام. اما پوتسدام پس از آن واقعه تبدیل به بیابانی خالی از سکنه شد.

با فروریختن دیوار در ۱۹۸۹،‌ فکر باززنده سازی آن به عنوان مرکزیت جدید شهری در پیرامون آن شکل گرفت. پس از برگزاری چندین مسابقه طی سالهای ۱۹۹۱ و ۱۹۹۲ برای طرح و برنامه فضایی به همراه آماده سازی و اجرای زیر ساختهای شهری و با در نظر داشتن امکان ارتباط آسان و سریع پوتسدامر پلاتز با کل شهر مورد بهره برداری قرارگرفت.

 

 

Related image

 

شهرک مسکونی آبی کنار

شهرک ساحلی آبی کنار

شهرک آبی کنار در یکی از زیباترین نقاط از سواحل دریایچه نیلگون خزر، در زمینی به مساحت ۱۰ هکتار بنا شده است. معماری مدرن و منحصر به فرد، این شهرک را به یکی از زیباترین و جذاب ترین اماکن اقامتی و تفریحی منطقه مبدل ساخته تا شما بتوانید در یک محیط آرام و دلپذیر، مجهز به کاملترین امکانات رفاهی، اوقات خوش و به یادماندنی را سپری کنید.

امکانات رفاهی و تفریحی شهرک

شهرک آبی کنار همجوار ساحل زیبا و آرامش بخش دریاچه خزر، در زمینی با تراکم مساحت پایین احداث شده است. ویلاها و آپارتمان های این شهرک مجهز به تمامی امکانات شهری مانند گاز، آب شهری، تلفن، آنتن مرکزی، برق اختصاصی، سیستم های تهویه مطبوع، خیابان های سنگفرش شده با سنگ میگون و همچنین سایر امکانات تفریحی می باشند و شما می توانید در لحظه به لحظه اقامت خود در این شهرک، اوقاتی خوش و سرشار از آرامش را سپری کنید.

 

/ 0 نظر / 76 بازدید